Kulinarni.info.pl

Rodzinny blog kulinarny
Sałatka z makaronem ryżowym
Surówki i sałatki

Sałatka z makaronem ryżowym

Pierwsze podejście do „chińszczyzny” (jak zwał tak zwał, makaron orientalny jest) Justyny. Nie mam pojęcia skąd się przepis wziął (znając życie z netu, ale nie będę dociekał), ale dobre to było. Wykonanie Justa, zdjęcie Iza, obróbka moja (jak zwykle zresztą 😉 )


Sałatka z makaronem ryżowym
Wydruk przepisu
Porcje
4 porcje
Porcje
4 porcje
Sałatka z makaronem ryżowym
Wydruk przepisu
Porcje
4 porcje
Porcje
4 porcje
Składniki
Dressing
Porcje: porcje
Sposób przygotowania
  1. Zagotować wodę na makaron, osolić i zdjąć z palnika. Wrzucić makaron i przez trzy minuty trzymać pod przykryciem, następnie odcedzić i przelać zimna wodą. Zagotować wodę w mniejszym garnku.
  2. W miedzy czasie obrać i pokroić marchewkę w cienkie i nie za długie słupki. Zblanszować. Por pokroić w półkrążki i przelać gorąca woda. Paprykę pokroić w paski o długości takiej jak marchewka. Białą rzodkiew obrać i pokroić w ten sam sposób. Kukurydzę odcedzić.
  3. Kurczaka oczyścić, pokroić w kostkę i wrzucić do miseczki. Posolić, dodać pieprz i paprykę, usmażyć na oliwie (jeśli ktoś jest w posiadaniu oliwy z bazylia, to można odrobinę dolać na patelnię).
  4. Makaron, jeśli dobrze odciekł, należy trochę pokroić, ponieważ nitki są zbyt długie i nie będzie się dało dobrze wymieszać składników. Składniki zmieszać ze sobą.
Przygotowanie dressingu
  1. Cytrynę wycisnąć przez sitko, lub dłoń, aby pestki i miąższ nie dostały się do naczynia. Do cytryny dolać oliwę i sos sojowy. Czosnek przepuścić przez praskę, posolić, dodać pieprzu. Dolać wody i dobrze rozmieszać, żeby sol się rozpuściła. Dodać odrobinę suszonej pietruszki. Przygotowanym dressingiem zalać sałatkę i dobrze wymieszać.